Formax

Rivercraft Feeder 3.90m 30-90g

Rivercraft Feeder 3.90m 30-90g

Регуларна цена 3,840 ден
Регуларна цена Акциска цена 3,840 ден
Liquid error (snippets/price line 89): divided by 0% Продадено

Продадено

Видете повеќе
 • Првокласна трска за хранење со многу тенко празно, лесно, исклучително дејство, создадено врз основа на големото искуство на нашите тест-риболовци и конкуренти Дарко Тодосијевиќ и Саша Цуциќ. Направен е од јаглерод со висок модул и опремен со SiC проводници, специјален ергономски обликуван држач со навој на машината (во кој прстите се потпираат директно на празното при спротивставување, но исто така и ја заморуваат рибата, така што ќе го почувствувате секое нејзино грчење и движење). а има и рачка од комбинација од плута и EVA материјал, со крај (капа) од мешана гума, за да не се оштети крајот на рачката кога ќе ја ставите на земја. Овој модел доаѓа со три заменливи врвови со различна чувствителност, сите три со полн јаглерод (1,0 oz, 1,5 oz и 2,0 oz).

  Должина 3.90 m
  Тежина на фрлање 30-90 g
  Број на делови 3 + 3 врвови
  Фидер Врвови 1.0, 1.5 i 2.0 oz
  Трансп. должина 135 cm
  Бренд Formax
  Тежина 245 g

 • Со секоја нарачка над 1.500 ден доставата е бесплатна. Секоја нарачка помала од 1.500 ден клентот е должен сам да си ја плати доставата, цената на доставата зависи од местото каде се врши доставата.
  Доставата се врши преку Cargo Express, и е во време трање од 2-3 работни дена.

 • Секоја нарачка пред да се прати детално се проверува дали продуктот е во исправна состајба, дали има физички или други оштетувања од како детално ќе се провери и се утврди дека е се во ред се пакува во оргиналната амбалажа се пакува во соодветна амбалаза за транспорт (да не дојде до оштетување) и се испраќа до клиентот.
  Доколку при прием на нарачката од страна на доставувачот има видливи траги на удари или било какви деформации на амбалажата и слични остетувања клентот е должен веднаш да се јави во ВардарШоп (Тел: 078/223-756) за понатамошни упатства (доколку дојде до оштетување на производот при транспорт клиентот нема да биде оштетен).

Неодамна видени