Formax

Rivercraft Feeder 3.60m 30-90g

Rivercraft Feeder 3.60m 30-90g

Регуларна цена 3,600 ден
Регуларна цена Акциска цена 3,600 ден
- Liquid error (snippets/price line 91): divided by 0% Продадено

На залиха 3

Првокласна трска за хранење со многу тенко празно, лесно, исклучително дејство, создадено врз основа на големото искуство на нашите тест-риболовци и конкуренти Дарко Тодосијевиќ и Саша Цуциќ. Направен е од јаглерод со висок модул и опремен со SiC проводници, специјален ергономски обликуван држач со навој на машината (во кој прстите се потпираат директно на празното при спротивставување, но исто така и ја заморуваат рибата, така што ќе го почувствувате секое нејзино грчење и движење). а има и рачка од комбинација од плута и EVA материјал, со крај (капа) од мешана гума, за да не се оштети крајот на рачката кога ќе ја ставите на земја. Овој модел доаѓа со три заменливи врвови со различна чувствителност, сите три со полн јаглерод (1,0 oz, 1,5 oz и 2,0 oz).
\n
\nДолжина 3,60 м
\nТежина на фрлање 30-90 g
\nБрој на делови 3 + 3 врвови
\nФидер Врвови 1,0, 1,5 и 2,0 oz
\nТрансп. должина 125 см
\nБренд Formax
\nТежина 229 g

Видете повеќе
 • Првокласна трска за хранење со многу тенко празно, лесно, исклучително дејство, создадено врз основа на големото искуство на нашите тест-риболовци и конкуренти Дарко Тодосијевиќ и Саша Цуциќ. Направен е од јаглерод со висок модул и опремен со SiC проводници, специјален ергономски обликуван држач со навој на машината (во кој прстите се потпираат директно на празното при спротивставување, но исто така и ја заморуваат рибата, така што ќе го почувствувате секое нејзино грчење и движење). а има и рачка од комбинација од плута и EVA материјал, со крај (капа) од мешана гума, за да не се оштети крајот на рачката кога ќе ја ставите на земја. Овој модел доаѓа со три заменливи врвови со различна чувствителност, сите три со полн јаглерод (1,0 oz, 1,5 oz и 2,0 oz).
  \n
  \nДолжина 3,60 м
  \nТежина на фрлање 30-90 g
  \nБрој на делови 3 + 3 врвови
  \nФидер Врвови 1,0, 1,5 и 2,0 oz
  \nТрансп. должина 125 см
  \nБренд Formax
  \nТежина 229 g

  • Со секоја нарачка над 1.500 ден доставата е бесплатна. Секоја нарачка помала од 1.500 ден клентот е должен сам да си ја плати доставата, цената на доставата зависи од местото каде се врши доставата.
   Доставата се врши преку Еко Логистик Сервис, и е во време трање од 2-3 работни дена.
  • Секоја нарачка пред да се прати детално се проверува дали продуктот е во исправна состајба, дали има физички или други оштетувања од како детално ќе се провери и се утврди дека е се во ред се пакува во оргиналната амбалажа се пакува во соодветна амбалаза за транспорт (да не дојде до оштетување) и се испраќа до клиентот.
   Доколку при прием на нарачката од страна на доставувачот има видливи траги на удари или било какви деформации на амбалажата и слични остетувања клентот е должен веднаш да се јави во ВардарШоп (Тел: 078/223-756) за понатамошни упатства (доколку дојде до оштетување на производот при транспорт клиентот нема да биде оштетен).
 • Повраток на Пари/Продукт Во рокот 7 работни дена, доколку продуктот не е оштетен и ради Х причина клиентот сака да го смени или да му се вратат приозводот должен е да пријави на 078/223-756, исто така клентот е должен да ги плати транспортните трошоци.

 • За сите дополнителни прашања може да не конкатирате на 078/223-756 или на email contact@vardarshop.mk