Formax

Legacy Tele Carp 3.60m 3lbs

Legacy Tele Carp 3.60m 3lbs

Регуларна цена 3,000 ден
Регуларна цена Акциска цена 3,000 ден
Liquid error (snippets/price line 89): divided by 0% Продадено

Продадено

Видете повеќе
 • Нов модел на веќе познатата и многу популарна телескопска крапска трска Formax. Станува збор за моќна трска за телекрап со седум модели дизајнирана за риболов на крап, товар од врвот 3,0 lbs (t.b. 60-120 gr), долга 3,60 m. Изработен е од јаглерод IM10, а неговата опрема вклучува двоножни SiC проводници, ергономски обликуван држач со навој на машината и дводелна рачка изработена од сунѓерест EVA материјал. Исто така, има вградени гумени прстени на празното место зад проводниците кои спречуваат оштетување на деловите при склопување и транспорт. Неговата посебна предност е кратката транспортна должина, односно е идеална прачка за риболовците на крап кои не сакаат да се мачат со транспортот на класичните дводелни параболични трска од крап.
  \n
  \nДолжина 3,60 м
  \nТежина на фрлање 3,0 фунти
  \nТрансп. должина 121 см
  \nБренд Formax

 • Со секоја нарачка над 1.500 ден доставата е бесплатна. Секоја нарачка помала од 1.500 ден клентот е должен сам да си ја плати доставата, цената на доставата зависи од местото каде се врши доставата.
  Доставата се врши преку Cargo Express, и е во време трање од 2-3 работни дена.

 • Секоја нарачка пред да се прати детално се проверува дали продуктот е во исправна состајба, дали има физички или други оштетувања од како детално ќе се провери и се утврди дека е се во ред се пакува во оргиналната амбалажа се пакува во соодветна амбалаза за транспорт (да не дојде до оштетување) и се испраќа до клиентот.
  Доколку при прием на нарачката од страна на доставувачот има видливи траги на удари или било какви деформации на амбалажата и слични остетувања клентот е должен веднаш да се јави во ВардарШоп (Тел: 078/223-756) за понатамошни упатства (доколку дојде до оштетување на производот при транспорт клиентот нема да биде оштетен).

Неодамна видени