Formax

ELEGANCE FEEDER 4000

ELEGANCE FEEDER 4000

Регуларна цена 3,690 ден
Регуларна цена Акциска цена 3,690 ден
Liquid error (snippets/price line 89): divided by 0% Продадено

На залиха 1

Видете повеќе
  • Висококвалитетна и модерно дизајнирана машина наменета за фидер риболов и опремена со 6+1 кревети. Има силни запчаници со преносен однос 4,6:1 така што лесно ги влече хранилките до 100 g од силните струи на брзите реки! Опременa е и со метална макара за долги фрлања, со гумен прстен за да се спречи викање на конецот. За совршено порамнување на најлонот се грижи вградениот систем „S-Curve“, а има и прецизна предна сопирачка која исклучително рамномерно го ослободува конецот. Оваа машина има и стегач за калем со карбонска влошка и гумена облога одоздола што не дозволува вода и нечистотија да навлезат во сопирачката. Elegance Feeder има и дебела алуминиумска жица на прекинувачот која е многу робусна, но и лесна, додека роторот е компјутерски дизајниран и избалансиран и сето тоа заедно придонесува за малата тежина на оваа машина. Има и водич за жици против извиткување обложен со титаниум нитрид дизајниран да го спречи извртувањето на жиците, како и силна рачка за сечење со CNC со удобен EVA зафат. Вистински првокласна машина за риболов со фидер! \n \nБрој на лагери 6+1 \n4,6:1 пренос \nБренд Formax \nКапацитет 0,18/270 m \nТежина 367 g \n \n
  • Со секоја нарачка над 1.500 ден доставата е бесплатна. Секоја нарачка помала од 1.500 ден клентот е должен сам да си ја плати доставата, цената на доставата зависи од местото каде се врши доставата.
    Доставата се врши преку Cargo Express, и е во време трање од 2-3 работни дена.

  • Секоја нарачка пред да се прати детално се проверува дали продуктот е во исправна состајба, дали има физички или други оштетувања од како детално ќе се провери и се утврди дека е се во ред се пакува во оргиналната амбалажа се пакува во соодветна амбалаза за транспорт (да не дојде до оштетување) и се испраќа до клиентот.
    Доколку при прием на нарачката од страна на доставувачот има видливи траги на удари или било какви деформации на амбалажата и слични остетувања клентот е должен веднаш да се јави во ВардарШоп (Тел: 078/223-756) за понатамошни упатства (доколку дојде до оштетување на производот при транспорт клиентот нема да биде оштетен).

Неодамна видени