Formax

ELEGANCE FEEDER 3000

ELEGANCE FEEDER 3000

Регуларна цена 3,490 ден
Регуларна цена Акциска цена 3,490 ден
- Liquid error (snippets/price line 91): divided by 0% Продадено

На залиха 3

Висококвалитетна и модерно дизајнирана машина наменета за фидер риболов и опремена со 6+1 кревети. Има силни запчаници со пренос од 5,0:1 и опремен е со метална макара за долги лиени со гумен прстен против лизгање на линијата (капацитет 0,18/200m, 0,20/150m, 0,23/110m). За совршено порамнување на најлонот се грижи вградениот систем „S-Curve“, а има и прецизна предна сопирачка која исклучително рамномерно го дупчи и ослободува најлонот. Оваа машина има и стегач за калем со карбонска влошка и гумена облога одоздола што не дозволува вода и нечистотија да навлезат во сопирачката. Elegance Feeder има и дебела алуминиумска жица на прекинувачот која е многу робусна, но и лесна, додека роторот е компјутерски дизајниран и избалансиран и сето тоа заедно придонесува за малата тежина на оваа машина. Има и водич за жици против извиткување обложен со титаниум нитрид дизајниран да го спречи извртувањето на жиците, како и силна рачка за сечење со CNC со удобен EVA држач.
Вистинска машина за риболов со фидер од прва класа! 
Број на легла 6+1
Пренос 5.0:1
Бренд Formax
Капацитет 0,18/200 m
Тежина 262 g

Видете повеќе

Информации за клиентите

Висококвалитетна и модерно дизајнирана машина наменета за фидер риболов и опремена со 6+1 кревети. Има силни запчаници со пренос од 5,0:1 и опремен е со метална макара за долги лиени со гумен прстен против лизгање на линијата (капацитет 0,18/200m, 0,20/150m, 0,23/110m). За совршено порамнување на најлонот се грижи вградениот систем „S-Curve“, а има и прецизна предна сопирачка која исклучително рамномерно го дупчи и ослободува најлонот. Оваа машина има и стегач за калем со карбонска влошка и гумена облога одоздола што не дозволува вода и нечистотија да навлезат во сопирачката. Elegance Feeder има и дебела алуминиумска жица на прекинувачот која е многу робусна, но и лесна, додека роторот е компјутерски дизајниран и избалансиран и сето тоа заедно придонесува за малата тежина на оваа машина. Има и водич за жици против извиткување обложен со титаниум нитрид дизајниран да го спречи извртувањето на жиците, како и силна рачка за сечење со CNC со удобен EVA држач.
Вистинска машина за риболов со фидер од прва класа! 
Број на легла 6+1
Пренос 5.0:1
Бренд Formax
Капацитет 0,18/200 m
Тежина 262 g

Со секоја нарачка над 1.500 ден доставата е бесплатна. Секоја нарачка помала од 1.500 ден клентот е должен сам да си ја плати доставата, цената на доставата зависи од местото каде се врши доставата.
Доставата се врши преку Еко Логистик Сервис, и е во време трање од 3-5 работни дена.

  • Секоја нарачка пред да се прати детално се проверува дали продуктот е во исправна состајба, дали има физички или други оштетувања од како детално ќе се провери и се утврди дека е се во ред се пакува во оргиналната амбалажа се пакува во соодветна амбалаза за транспорт (да не дојде до оштетување) и се испраќа до клиентот.
    Доколку при прием на нарачката од страна на доставувачот има видливи траги на удари или било какви деформации на амбалажата и слични остетувања клентот е должен веднаш да се јави во ВардарШоп (Тел: 078/223-756) за понатамошни упатства (доколку дојде до оштетување на производот при транспорт клиентот нема да биде оштетен).

Повраток на Пари/Продукт Во рокот 7 работни дена, доколку продуктот не е оштетен и ради Х причина клиентот сака да го смени или да му се вратат приозводот должен е да пријави на 078/223-756, исто така клентот е должен да ги плати транспортните трошоци.