D-CARP

D-CARP FEEDER 5500 FS

D-CARP FEEDER 5500 FS

Регуларна цена 3,490 ден
Регуларна цена Акциска цена 3,490 ден
Liquid error (snippets/price line 89): divided by 0% Продадено

Продадено

Видете повеќе
 • Модерна машинка со систем „Free Spool“, дизајнирана за потребите на методот на риболов со фидер или класичен риболов со фидер на поголемите реки. Опремен е со лежиште 6+1, метална (алуминиумска) макара со две штипки во различни бои за да можете да клипувате на две различни растојанија. Има исклучително силен преносен сооднос 4,3:1, така што лесно го влече секој товар. Опремен е и со прецизна предна сопирачка, водилка против извиткување, дебела алуминиумска жица за прекинувач и силна рачка со удобен „T“ фат.
  \n
  \nКапацитет на макара:  0,22/360,  0,25/270  и 0,30/190м.
  \n
  \nБрој на легла 6+1
  \n4,3:1 пренос
  \nБренд: Carp Pro
  \nКапацитет 0,25/270 m
  \nТежина 568 g

 • Со секоја нарачка над 1.500 ден доставата е бесплатна. Секоја нарачка помала од 1.500 ден клентот е должен сам да си ја плати доставата, цената на доставата зависи од местото каде се врши доставата.
  Доставата се врши преку Cargo Express, и е во време трање од 2-3 работни дена.

 • Секоја нарачка пред да се прати детално се проверува дали продуктот е во исправна состајба, дали има физички или други оштетувања од како детално ќе се провери и се утврди дека е се во ред се пакува во оргиналната амбалажа се пакува во соодветна амбалаза за транспорт (да не дојде до оштетување) и се испраќа до клиентот.
  Доколку при прием на нарачката од страна на доставувачот има видливи траги на удари или било какви деформации на амбалажата и слични остетувања клентот е должен веднаш да се јави во ВардарШоп (Тел: 078/223-756) за понатамошни упатства (доколку дојде до оштетување на производот при транспорт клиентот нема да биде оштетен).

Неодамна видени